FloridaPolonia >> Lokalne Wydarzenia
Send Fresh Flowers Worldwide
Wyniki od: 1 do: 20 z 138 znalezionych

Więcej wyników:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | next
19 lutego, 2017
Spotkanie - Czy polonijni agenci SB będą deportowani z USA
pic
Czy polonijni agenci SB będą deportowani z USA

- po ujawnieniu tajnych dokumentów IPN w marcu tego roku

spotkanie z dr. Markiem Ciesielczykiem

autorem książki „Polonijni agenci Służby Bezpieczeństwa”, doktorem politologii Uniwersytetu w Monachium, profesorem University of Illinois w Chicago, pracownikiem naukowym Forschungsinstitut fur sowjetische Gegenwart w Bonn, Fellow w European University Institute we Florencji

niedziela, 19 lutego, godz. 11:30 am – 12:30 pm
przed Mszą polską
Restauracja Soda Fountain, 349 W. Venice Ave. VENICE
300 metrów od kościoła z polską Mszą św. – możliwość nabycia książki

----------------------------------------------------------------------------------------

niedziela, 19 lutego, godz. 2:00 pm
cafeteria przy kościele św. Pawła, 1800 12th St. N. ST. PETERSBURG


26 listopada, 2016
Andrzejki w Ft. Lauderdale
pic
Kliknij na plakat

2 marca, 2016
Polonia Open 2016
W dniach 2-5 marca br. na Florydzie odbędzie się 16. edycja turnieju z cyklu Polonia Open. Po raz ósmy zostanie on rozegrany jako oficjalne Polonijne Mistrzostwa Świata w golfie. Tym razem nie odbędzie się on jednak jak w ostatnich latach w West Palm Beach, lecz w Heron Bay Golf Club w Coral Springs.

Po 3 latach w okolicach Port St. Lucie i udanych turniejach w PGA Village oraz Tessoro turniej wszedł w 5-letnią (2011-2015) fazę zawodów w okolicach West Palm Beach w prywatnym klubie The Fountains Country Club. Ugościł on uczestników turnieju na najwyższym poziomie, zamykając całą serię zeszłorocznym jubileuszem 15-lecia Polonia Open. Przyszedł jednak czas na zmiany i wspięcie się, jak to określają organizatorzy, na wyższy szczebel golfowej drabiny.

Jak co roku w turnieju Polonia Open zapowiedziało swój udział wiele znanych osobistości z polskiego i polonijnego świata sportu, kultury, polityki, filmu, rozrywki i biznesu. Oprócz rozgrywek turniejowych w tym roku przygotowano wiele dodatkowych atrakcji i niespodzianek. Sprzyja temu lokalizacja pola tuż przy hotelu Marriott, gdzie będzie zakwaterowana po specjalnych cenach większość uczestników turnieju. Organizatorzy sugerują, by nie zwlekać ze zgłoszeniem swojego uczestnictwa (liczba uczestników jest ograniczona) ze względu na bardzo wysokie zainteresowanie turniejem.

16. edycja turnieju Polonia Open odbędzie się pod patronatem Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą Senatu RP. Turniej zostanie rozegrany na mistrzowskim polu Heron Bay Golf Club. Zawodnicy będą klasyfikowani w systemie gross oraz handicapowym net, pozwalającym na współzawodnictwo graczy o różnym stopniu zaawansowania. Dodatkowo wyłonieni zostaną mistrzowie w kategorii: Mid-Amator (35+) oraz Senior (50+).

Dzięki temu systemowi w turnieju mogą brać udział wszyscy polonijni i polscy gracze z handicapem. Start w pierwszych 2 rundach w systemie „shotgun” oraz według przydzielonych „tee times” w rundzie finałowej. Organizatorzy mają nadzieję, że tak jak w 2014 nie będzie tzw. „CUT” i wszyscy zawodnicy będą grali w rundzie finałowej. Główni zwycięzcy turnieju w kategoriach Open, Net, Mid-Amator oraz Senior otrzymają tradycyjnie oprócz nagród prestiżowe marynarki Polonijnych Mistrzów Świata.

Rejestracja na turniej jest możliwa na stronie internetowej www.poloniaopen.com. Wszelkie pytania dotyczące turnieju golfowego prosimy kierować na e-mail: info@PoloniaOpen.com lub pod nr tel.: 1-718-389-8536 lub + 48-22-398-2957, w czasie turnieju nr tel. kom. 1-917-687-6015. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany programu turnieju.

20 lutego, 2016
44. Międzynarodowy Bal Polonaise w Miami Beach
Sobota, 20 lutego, Eden Roc Hotel, Miami Beach – to data i lokalizacja 44. Międzynarodowego Balu Polonaise organizowanego co roku przez Amerykański Instytut Kultury Polskiej (AIPC) pod auspicjami Ambasadora Polski.

Prestiżowa impreza

Pierwszy Bal Polonaise odbył się w 1972 roku z inicjatywy lady Blanki Rosenstiel. Od tamtej pory wydarzenie to zyskało renomę i często określane jest jako jedna z najbardziej prestiżowych i eleganckich imprez sezonu zimowego na Florydzie. Niektórzy twierdzą wręcz, że jest to bal jedyny w swoim rodzaju w skali światowej!

W tym roku Chiny!

Każdego roku organizatorzy wybierają inny motyw przewodni – kraj lub kulturę danego państwa, która jest prezentowana w różnych aspektach, ze szczególnym uwzględnieniem jej związków z kulturą bądź historią Polski. Pani Blanka Rosenstiel, założycielka i prezes AIPC, uważa, że zapraszanie do udziału innych nacji i pokazanie, w jaki sposób Polacy przyczynili się do rozwoju ich narodów, jednoczy kultury i ludzi. W zeszłym roku brazylijskie rytmy sprawiły, że parkiet w eleganckiej sali Hotelu Eden Roc rozgrzał się do czerwoności. W tym roku celebrowana będzie kultura starożytnych Chin. – Co roku, od 44 lat, bal jest poświęcony Polsce i jakiemuś państwu, jego kulturze lub wycinkowi kultury. Chcemy pokazać, jakie są powiązania między Polską a daną kulturą lub krajem – twierdzi Beata Paszyc, dyrektor wykonawcza Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej, pełniąca również funkcję honorowego wicekonsula RP w Miami. – W tym roku mamy zamiar zaprezentować naszym gościom kulturę starożytnych Chin (nie Chiny jako państwo!) i oddać hołd wkładowi, jaki ta właśnie kultura wniosła w rozwój świata – tłumaczy. Uczestników balu czeka więc niesamowita mentalna podróż w czasie i przestrzeni – starożytne Chiny słyną z bogactwa kultury i niezwykłej historii.

Program artystyczny

Co roku podczas balu prezentowany jest program artystyczny na bardzo wysokim poziomie. Według słów dyrektor Instytutu, nie inaczej będzie i tym razem. Bal rozpoczyna się tradycyjnym polonezem prowadzonym przez panią Blankę i prezydenta Lecha Wałęsę, który od wielu lat jest gościem honorowym balu. Zawsze też pokazywane są tańce pochodzące z danego państwa, zatem i na tegorocznym balu goście będą mieli okazję podziwiać oryginalne, chińskie układy taneczne w wykonaniu tancerzy z zespołu New World Century Dance Company. Przed zgromadzonymi w sali wystąpi także polska grupa folkowa. Oprawę muzyczną zapewni dziesięcioosobowa orkiestra „Frank Hubbell Orchestra”.

Goście z całego świata

Organizatorzy mają nadzieję, że frekwencja dopisze. – Przeważnie jest około 300–400 osób. Spodziewamy się, że na 44. Bal Polonaise przybędzie ponad trzystu gości – mówi Beata Paszyc. Na sali zawsze są reprezentanci kraju, którego dorobek jest celebrowany, oraz przedstawiciele Polonii, korpusu dyplomatycznego, naukowcy, biznesmeni, artyści. Ponadto przyjeżdżają goście nie tylko z całej Ameryki, ale też z różnych zakątków świata: z Argentyny, Brazylii, Kanady, Niemiec, Francji, Włoch i oczywiście Polski… – Długo można by wymieniać. W każdym razie towarzystwo jest naprawdę międzynarodowe, adekwatnie do nazwy balu – zaznacza pani dyrektor.

Podczas balu przyznawane są nagrody oraz wyróżnienia, w tym specjalna Nagroda Medialna Lecha Wałęsy za zasługi w szerzeniu idei wolnościowych w Polsce oraz za popularyzowanie historii narodu polskiego w mediach amerykańskich i światowych. W tym roku były prezydent Polski i laureat Pokojowej Nagrody Nobla osobiście wręczy ją laureatce, którą jest pani Cynthia Hudson, starszy wiceprezydent i generalny menedżer hiszpańskiej CNN, która dociera do ponad 400 milionów odbiorców. Złoty Medal, czyli najwyższe odznaczenie Instytutu, zostanie wręczone przez panią Blankę Jerzemu Kędziorze, światowej sławy rzeźbiarzowi, znanemu z „rzeźb balansujących”, które ozdabiają m.in. Berlin, Dubaj i Miami. Burmistrz miasta Miami – Tomas Regalado – z rąk ambasadora otrzyma „Amicus Poloniae” za współpracę pomiędzy USA a Polską. Oczywiście nie zabraknie też tańców, ogromna sala balowa w czasie wieczoru zawsze pełna jest wirujących par.

Elegancki brunch

Drugiego dnia zwyczajowo odbywa się elegancki brunch, w godzinach od 11.30 do około 14.30. – Jest to już mniej oficjalne spotkanie, podczas którego uczestnicy mogą bardziej swobodnie porozmawiać, nawiązać interesujące kontakty – opowiada dyrektor Instytutu. Warto przypomnieć, że zazwyczaj są to bardzo udane spotkania, o czym świadczy choćby to, że zeszłoroczny brunch przeciągnął się do późnych godzin popołudniowych. Podczas brunchu jest też czas na poznanie wyróżnionych osób, obejrzenie programu artystycznego, przewidziane są również tańce.

Bal nad bale!

– Reputacja Międzynarodowego Balu Polonaise zobowiązuje. Dokładamy starań, aby budować renomę balu i nie zawieść oczekiwań gości – stwierdza Beata Paszyc w odpowiedzi na pytanie, czy z roku na rok organizacja imprezy jest łatwiejsza, czy wręcz przeciwnie. – Co roku słyszę, że to był najlepszy bal, a ja wtedy odpowiadam, że następny będzie jeszcze lepszy! I następnego roku sytuacja się powtarza – dodaje. Opinie na temat tego wydarzenia są naprawdę entuzjastyczne i bardzo pozytywne. – Dwa lata temu Ambasador RP w Waszyngtonie Ryszard Schnepf powiedział, że jest to jedyny taki bal na świecie – relacjonuje zadowolona z sukcesu imprezy dyrektor AIPC. Czy 44. bal okaże się tak udany, jak poprzednie? Osoby, które zdecydują się wziąć udział, będą miały okazję same się o tym przekonać, zatem rozważenie zaopatrzenia się w bilety jest jak najbardziej wskazane.

Joanna Szybiak

13 lutego, 2016
Valentine's Day in Lake Worth
pic
Kliknij na plakat

31 października, 2015
Koncert - Piotr Rubik w Clearwater
pic
31 Października 2015r. 8:00 PM
Centrum Jana Pawla II , 1521 Saturn Ave.
Clearwater, FL

Sejm RP rok 2015 ogłosił Rokiem Jana Pawła II "w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu, ale i całego współczesnego świata".
PIOTR RUBIK koncert “Wiara, nadzieja, miłość”
w holdzie Janowi Pawlowi II w 10 rocznice odejscia do domu Pana.
wystepuja Artysci z Polski:
Piotr Rubik – Kompozytor i Dyrygent
Solisci : Marta Moszczynska, Ewa Prus, Agnieszka Przekupien, Michal Bogdanowicz, Michal Gasz, Grzegorz Wilk
Narrator: Jakub Wieczorek
Orkiestra pod dyrekcja Piotra Rubika
Chor uniwersytecki z Wroclawia pod dyrekcja Alana Urbanka
Wiara, nadzieja, miłość to trzy podstawowe wartości. Nadzieja pomaga przetrwać trudne, sytuacje. Wiara pomaga zrozumieć coś, czego nie potrafimy pojąć. Miłość uczy nas zrozumienia, cierpliwości i poświęcenia. Ze wszystkich darów Boga te uczucia są najbardziej ukryte, ale jednocześnie najsilniejsze. "Człowiek nie może żyć bez miłości. Człowiek pozostaje dla siebie istotą niezrozumiałą, jego życie jest pozbawione sensu, jeśli nie objawi mu się Miłość, jeśli nie spotka się z Miłością, jeśli jej nie dotknie i nie uczyni w jakiś sposób swoją, jeśli nie znajdzie w niej żywego uczestnictwa” - Jan Paweł II.
Więcej informacji o koncertach w USA na stronie internetowej: http://www.christopherentertainment.com


17 kwietnia, 2015
Koncert - Kombii
pic
Koncert Kombii
April 17, 2015
8:00 pm

American Polish Club in Greenacres
4725 Lake Worth Road
Greenacres, FL 33463
United States
(561) 967-1116

28 lutego, 2015
Stan Borys – Koncert
pic
935 Rock Island Rd.
North Lauderdale, FL
tel. 954-494-9821

Stan Borys – Koncert
February 28, 2015
7:00 pm

14 lutego, 2015
Bal Walentynkowy w Ft. Lauderdale
pic
935 Rock Island Rd.
North Lauderdale, FL
tel. 954-494-9821

Bal Walentynkowy
February 14, 2015
7:30 pm

11 stycznia, 2015
Koncert - Czerwone Gitary w Ft. Lauderdale
pic
Kliknij na plakat

10 stycznia, 2015
Koncert - Czerwone Gitary w Clearwater
pic
Kliknij na plakat

31 grudnia, 2014
Nowy Rok w Klubie "Sobieski" w Greenacress
pic
Wednesday December 31st
Doors open at 8:00 pm - 2:00 am

Tickets $110.00 per person
Dinner, drinks and champagne included in the price of the ticket.

R.S.V.P by 12.21.2014
Agnieszka (561)644-9427 or aga@polcon.com


7 grudnia, 2014
Zabawa Mikołajkowa w Greenacress
pic
Sunday, December 7 at 2:00pm in EST

American Polish Club
4725 Lake Worth Rd, Greenacres, Florida 33463

Zabawa dla dzieci I ich bliskich.
W programie: koledowanie z dziecmi z Polskiej Szkoly, projekty, swiateczne, dekorowanie choinki, zabawy i konkursy prowadzone przez DJ Irek przy swiatecznej muzyce oraz przybycie Mikolaja z prezentami !

Prosimy o przyniesienie podpisanego prezentu dla swojej pociech.

Dla dzieci bedzie podana Pizza & drink.

Cena $5.00 od dziecka
Dorosli wstep wolny.


30 listopada, 2014
Disco i Ognisko "Dla Andrzeja" 2014 w Bunnell
Sunday November 30, 2014 4:00 PM - 11:00 PM

Polonia Society of Korona
2925 W Hwy 100, Bunnell, Florida 32110


29 listopada, 2014
Zabawa Andrzejkowa w Ft. Lauderdale
pic
Zabawa Andrzejkowa
November 29, 2014
7:30 pm

935 Rock Island Rd.
North Lauderdale, FL
tel. 954-494-9821

29 listopada, 2014
Andrzejki w Greenacress
pic
Saturday, November 29 at 8:00pm in EST

American Polish Club
4725 Lake Worth Rd, Greenacres, Florida 33463


25 października, 2014
Halloween w Palm Coast
Polonia Society of Korona zaprasza
Saturday October 25, 2014 6:00 PM - 11:00 PM


12 października, 2014
Octoberfest w Palm Coast
Polonia Society of Korona zaprasza
Sunday October 12, 2014 2:00 PM - 10:00 PM


4 października, 2014
International Food and Wine festival w Palm Coast
pic
Polonia Society of Korona zaprasza
October 4, 2014 11:00 AM - 7:00 PM

Central Park in Town Center
975 Central Avenue
Palm Coast, FL 32137


26 kwietnia, 2014
Zabawa Wiosenna "Ja mam Wiosnę w Kapeluszu" w Ft. Lauderdale
pic
935 Rock Island Rd.
North Lauderdale, FL
tel. 954-494-9821

7PM


Więcej wyników:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | next
Martin Transports International